с. Малокозирщина. Малокозирщанський НВК дошкільне відділення

Робота педагогічного колективу щодо профілактики дитячого травматизму

Педагогічний колектив дошкільного відділення в роботі з профілактики дитячого травматизму користується Типовим положенням про навчання з питань охорони праці в навчально-виховних закладах ч.1, п 3.2, які передбачають вивчення питань охорони життя, здоров’я, норм поведінки з елементами народної казки, оповідання на задану тему, використовуючи наочність: плакати, буклети, відеофільми. До проведення навчання дошкільнят з питань охорони здоров’я і профілактики дитячого травматизму залучається медична сестра, дитячий лікар. У кожній групі оформлений куточок «Будь обережним!». Облік проведення навчання з питань охорони життя,  здоров’я та профілактики дитячого травматизму ведеться в журналі планування навчально-виховної роботи. Значну увагу вихователі приділяють ознайомленню і роз’ясненню батьківській громадськості правил профілактики дитячого травматизму, а саме на зборах проведений такий цикл бесід:

*    «Щоб дитина була здоровою»;

*    «Що корисно і що шкідливо?»;

*    «Обережно -  дорога! »;

*    «Правила безпечної поведінки в довкіллі»;

*    «Як поводити себе у дитсадку, вдома, на вулиці?»

Дотримання нормативності складання режиму роботи навчально-виховного закладу.

Дошкільне відділення закладу працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 10.5 годин. Вихідні дні – субота, неділя, святкові дні. Щоденний графік роботи дошкільного відділення в обох групах:

7.00-8.00 – прийом дітей

8.00-8.30 – зарядка, підготовка до сніданку

8.30-9.00 – сніданок

9.00-11.00 – навчально-практичні заняття згідно плану, особистий час дітей

11.15-12.00 – прогулянка на свіжому повітрі

12.00-12.15 – підготовка до обіду

12.15-12.45 – обід

12.45-13.00 – підготовка до сну

13.00-15.00 – тиха година

15.00-15.15 – підготовка до полудника

15.15-15.40 – полудник

15.40-16.30 -  навчально-практичні заняття згідно плану, особистий час дітей

16.30-16.40 – підготовка до прогулянки на свіжому повітрі

16.40-17.30 – прогулянка на свіжому повітрі.

Даний графік роботи забезпечує комфортне повсякденне буття дітей, а саме: передбачає:

*    наявність у розкладі для старшої групи особистого часу, протягом якого дитині надається право на відповідальне самовизначення;

*    переважання в молодших та збалансованість у старших групах дошкільного закладу дитячих видів діяльності (сюжетно-рольові ігри, образотворчої діяльності,музикування, спілкування, продуктивної діяльності) зі спеціально організованою навчальною, регламентованого дорослими та особистісного часу;

*    підтримка і захист дитячої субкультури, повага до інтересів та потреб дитини, її бажання мати свою територію, співтовариство, таємниці;

*    розширення ступенів свободи дитини; можливість пересуватися по території дитячого садка , брати участь у спільній діяльності з молодшими та старшими за себе дітьми, обирати зміст і способи діяльності, сусідів по столу, партнерів по грі та спілкуванні;

*    підтримка оцінювання дошкільниками результатів своєї діяльності та вкладених у них особистих зусиль, вчинків, якостей, здібностей;

*    відкритість педагога особистісним та діловим контактам з вихованцем, довірче ставлення дитини до дорослого.

Фінансове забезпечення діяльності закладу.

Джерелами фінансування дошкільного закладу є кошти райво у розмірі, передбаченому нормами фінансування; добровільних внесків батьків та спонсорів. Дошкільне відділення користується правом придбавати необхідне обладнання та інше майно за бюджетні кошти, а також отримувати допомогу від місцевого господарства «дочірнього підприємста АФ «Приорільської», Перещепинського відділення «Об’єднаного елеватора », Перещепинського міськводоканалу, Перещепинської дільниці капітального ремонту свердловин та місцевих фермерів Рябуха І.П., Курінного В.І., Стрибки Д.О.

Оранізація навчально-виховного процесу.

Учасниками навчально-виховного процесу у дошкільному відділенні є: діти, директор, заступник директора з НМР, педагог-організатор, вихователі, музичний керівник, медична сестра, помічники вихователів, батьки і особи, які їх замінюють, фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері дошкільної освіти.

За успіхи у роботі встановлюються такі форми матеріального та морального заохочення: щорічні премії за сумлінну роботу, першочергові надання путівок на оздоровлення та лікування, грамоти та подяки.

Навчальний рік у дошкільному відділенні починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному відділенні проводиться оздоровлення дітей :з метою підвищення ефективності вітамінізації харчування вводиться  посилений раціон харчування з вживанням фруктів, овочів, соків, молочних продуктів; загартовування дітей. Дитячий лікар та медична сестра призначають індивідуальне харчування, дієт-харчування, проводять заняття з персоналом щодо питань гігієни харчування, профілактики харчових отруєнь і гострих кишкових інфекцій.

Дошкільне відділення здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи дошкільного відділення схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується директором НВК і погоджується з райво.

План роботи на оздоровчий період погоджується з РайСЕС.

У дошкільному відділенні в обох групах визначена мова навчання і виховання дітей українська.

Навчально-виховний процес у дошкільному відділенні здійснюється за Базовою Програмою розвитку дошкільного віку «Я у Світі», затвердженою МОН України  протокол засідання Колегії № 3/2-2 від 21.03.2008 р.

10 Советов для родителей, чтобы укрепить их отношения с детьми

Забезпечення закладу педкадрами.

Дошкільне відділення повністю укомплектоване педагогічними кадрами з відповідною

фаховою освітою. Вихователів, що працюють не за фахом – 1. Вищу педагогічну освіту – 2, середню спеціальну освіту – 1. Всі вихователі – основні працівники. Сумісники – відсутні.